Коротка довідка

Місцерозміщення

ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» розташоване в південно-східній частині Житомирської області на території Радомишльського і Черняхівського адміністративних районів, на північний схід від м. Житомира.
Загальна площа земель лісогосподарського призначення  складає 27677 га  в тому числі покритої лісом площі 24296 м³.
Радомишльський лісмисгосп задовольняє потребу в деревині адміністративні райони Радомишля та Черняхова, а також проводить відпуск деревини в інші райони.
Район розміщення лісмисгоспу характеризується розвинутою сіткою шляхів транспорта загального користування.
Основними транспортними магистралями в районі розміщення лісгоспу є дороги з твердим покриттям, крім цього по території підприємства проходить густа сітка грунтових доріг місцевого призначення, які з`єднують лісові масиви з населеними пунктами.
Крім задоволення потреб народного господарства в деревині та продуктах побічного користування лісу, лісогосподарські заходи мають велике захистне, санітарно-гігієнічне та рекреаційне значення. Вони сприяють процесу накопичення та охорони вологи в грунті, регулюють та покращують водний режим річок, захищають угіддя від водної та вітрової ерозії, що позитивно впливає на економічний ефект сільського господарства району.
Під впливом лісів повищується родючість грунтів, збільшується урожайність сільськогосподарських культур, пом’якшуються неблагоприємні природньо-кліматичні умови.

Природно-кліматичні умови

Територія підприємства відноситься до центральної частини Полісся. Клімат помірно-вологий – тепле і вологе літо, м’яка зима. Середня температура літніх місяців - +17 +19° С. По характеру рослинності територія підприємства відноситься до зони змішаних лісів Східно-Європейської рівнини.
Клімат району знаходження держлісгоспу для росту деревини та кущових порід (сосни,дуба,вільхи та інш.) рахується благоприємним. Територія району по характеру рельєфа являє собою слабкохвильову рівнину з загальним невеликим нахилом на північно-східний з наявністю невеликих холмів та незначних впадин, зв`язаних з діями льодовикових вод і нерівностей льодовикових відкладень.

Кліматичні показники

№ п/п Найменування показників Один вим Значення Дата
1 Температура повітря: середньорічна градус +6,6
абсолютна максимальна -//- +38
абсолютна мінімальна -//- -34
2 Кількість опадів на рік мм 546
3 Тривалість вегетаційного періоду днів 207
4 Останні заморозки весною третя декада травня
5 Перші заморозки восени перша декада вересня
6 Середня дата замерзання 12 грудня
7 Середня дата початку паводку 27 березня
8 Сніговий покрив: потужність см 15
час появи в середньому 16.11
час сходження у лісі в середньому 27.03
9 Глибина промерзання грунту см серед. 44
макс. 50
10 Напрям переважаючих вітрів по сезонах: румб
зима -//- західні
весна -//- південно- східні
літо -//- південно-західні
осінь -//- західні
11 Середня швидкість переважаючих вітрів по сезонах: м/сек
зима -//- 4,2
весна -//- 3,2
літо -//- 2,7
осінь -//- 3,5
12 Відносна вологість повітря % 82

Структура управління

Підприємство створено з метою:
  • – ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання та відтворення лісів;
  • – ведення мисливського господарства, охорони, відтворення та раціонального використання державного мисливського фонду на території мисливських угідь, наданих у користування Підприємству.
В склад лісгоспу входять 6 лісництв, деревообробний цех , нижній склад , транспортний цех, прирельсовий склад, мисливська дільниця.

Охорона праці

Підприємством отримано дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки: при експлуатації вантажопідйомних кранів і машин; при експлуатації деревообробного устаткування ; технічне обслуговування посудин; зварювальні роботи; експлуатацію електричного устаткування, електрообладнання напругою понад 1000 В.
А також було отримано декларацію відповідності матеріально-технічної бази підприємства вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Основними напрямками діяльності Підприємства є:

  • Проведення заходів з відновлення лісів, підвищення їх продуктивності, створення насаджень із швидкоростучих і технічно цінних порід;
  • Організація лісонасінневої справи і лісових розсадників.
  • Охорона лісів і захисних лісонасаджень від незаконних порубів, пошкоджень, від пожеж, здійснення протипожежних заходів, захист лісів від хвороб та шкідників.
  • Виробництво пилопродукції та товарів народного споживання.
  • Ведення мисливського господарства та контроль за дотриманням правил полювання.
  • Здійснення біотехнічних заходів, що спрямовані на підвищення продуктивності і поліпшення якості мисливських угідь та зростання чисельності мисливських тварин.
  • Організація та проведення полювання, в тому числі й полювання іноземними громадянами, реалізація мисливських тварин та продукції полювання, в тому числі і за кордон.
  • Здійснення зовнішньоекономічної діяльності; співробітництво з міжнародними та іноземними організаціями і громадянами.

Лісфонд

Загальна площа лісового фонду становить 27725 га в т.ч покрита лісом — 24322 га.
У складі лісового фонду ДП "Радомишльське ЛМГ" переважають експлуатаційні ліси загальна площа яких становить 18774  га (68%) Ліси природоохоронного значення, історико-культурного призначення становлять 606 га (2%), рекреаційно оздоровчі ліси становлять 2595  га (9%), захисні ліси -5750 га (21%).
Загальний запас деревини в лісах підприємства становить 5609,00 тис. м3, в стиглих і перестійних насадженнях — 547,73 тис. м3.
Лісистість території (частка покритої лісом площі) становить 87,7%., з них молодняки до 20 років 3479,4 га (14,3%)

Поділ площ та запасів насаджень переважаючих порід за класами віку

Порода Площа, га
Хвойна 18583
Твердолистяна 2156
Мяколистяна 3583
У складі лісового фонду переважають хвойні породи, покрита лісом площа яких становить 18583 га. Твердолистяні породи займають площу 2156 га, м’яколистяні породи — 3583 га. Найбільшу частку покритої лісом площі займають сосна (76,1 %) і дуб (8,8). Серед інших деревних порід  вільха — 2,2%, береза —10,2%   інші породи — 2,7% Наведені цифри свідчать, що лісовий фонд представлений в основному  хвойними породами.
Середній запас деревини на 1 га покритої лісом площі України становить 271,6 м3, в стиглих і перестійних лісах — 322,8 м3. Середньорічний приріст деревини на 1 га покритої лісом площі становить 4,76 м3.
У лісах дуже мало стиглих і перестійних насаджень, площа яких становить 2545,5 га (10,5%) Середній вік хвойних насаджень 60 років, твердолистяних — 72, м'яколистяних — 36 рік.

Динаміка запасу насадження

Запас насадженення у віці головної рубки 2015р 2016р 2017р
Загальний запас деревостанів, тис м³ 909 832 697
в тому числі перестійні тис м³ 62 58 61
з них хвойних порід тис м³ 630 584 431

По підприємству за 2017 рік

Середня заробітна плата штатних працівників складає - 8348 грн.
Продуктивність праці (штатних працівників) - 315 тис.грн.
Сплачено податків до державного бюджету 7550 тис.грн.
Сплачено податків до місцевого бюджету 10422 тис.грн.
Сплачено єдиного соціального внеску 9149 тис.грн.
Плата за забруднення навколишнього природного середовища - 13,6 тис.грн.
Плата за спеціальне водокористування в частині використання води - 8,4 тис.грн.