Охорона і захист лісів

Підприємство поділяється на 6 лісництв, середня площа яких становить 4579 га. В складі лісництв 20 майстерських дільниць — середня площа 1374 га. На ліси впливає низка абіотичних, біотичних і антропогенних чинників, під дією яких зменшується приріст деревини, відбувається часткова або повна втрата крон, всихання окремих дерев і насаджень.
Серед чинників негативного впливу на ліси провідне місце посідають комахи-хвоєлистогризи та хвороби лісу (коренева губка). Найбільш небезпечні шкідники лісових насаджень –звичайний сосновий пильщик, зелена дубова та інші листовійки.
За 2020 рік  підприємство провело лісопатологічні обстеження на площі 6219 га, проведено вибіркові санітарні рубки на площі 4054 га., що дає змогу  покращувати санітарний стан лісів.
Проблема охорони лісів від пожеж – одна з найскладніших. Значне підвищення пожежної небезпеки в лісах зумовлюється стрімким зростанням відвідуваності населенням лісових масивів.
Динаміка лісових пожеш по ДП “Радомишльське ЛМГ“
Кількість лісових пожеж в 2020 році в весняно-літній період склала 26 випадка на загальній площі 120,31 га. В минулому 2019 році допущено 3 випадків лісових пожеж загальною площею 27,6 га. Переважна кількість пожеж виникає внаслідок необережного поводження населення з вогнем у лісі.
Виявлення й гасіння лісових пожеж у системі підприємства здійснює спеціалізована наземна служба в складі 2 лісових пожежних станцій, які мають 4 пожежних автомобілі, 51 ранцевих лісових вогнегасників, 4 – металеві спостережні вежі, 2 з яких обладнані  системами відео спостереження за лісовими масивами, що дають змогу своєчасно виявляти лісову пожежу.
З метою запобігання лісовим пожежам підприємства в 2020 році влаштовано 148 км мінералізованних смуг, проведено догляду за ними 1509 км. Через ЗМІ оприлюднюються вимоги пожежної безпеки у лісах. Перекрито позапланових доріг шлагбаумами в кількості 145 шт, виставлено наглядної агітації 140 шт.
 
 Підприємством проводиться робота щодо додержання на території району законодавства про охорону, відтворення і раціональне використання лісових ресурсів а саме: на території державного лісового фонду підприємства в результаті проведення  відповідних заходів з метою  запобігання лісопорушень в лісових масивів  – проводяться  рейди з охорони лісу.
З метою посилення та притягнення до адміністративної відповідальності порушників в лісових масивах силами лісової охорони та рейдової бригади, щоденно проводиться патрулювання лісу від лісопорушників.
Крім того, державною лісовою охороною  притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки 2 правопорушника та накладено штрафи внаслідок цих порушень в сумі 510 грн,  які відшкодовані правопорушниками в повному обсязі.