Філія поділяється на 12 лісництв, середня площа яких становить 4696 га. В складі лісництв 41 майстерських дільниць — середня площа 1375 га. На ліси впливає низка абіотичних, біотичних і антропогенних чинників, під дією яких зменшується приріст деревини, відбувається часткова або повна втрата крон, всихання окремих дерев і насаджень.
Серед чинників негативного впливу на ліси провідне місце посідають комахи-хвоєлистогризи та хвороби лісу (коренева губка). Найбільш небезпечні шкідники лісових насаджень –звичайний сосновий пильщик, зелена дубова та інші листовійки.
За I квартал 2024 року  філією було проведено лісопатологічні обстеження на площі 984 га, проведено вибіркові санітарні рубки на площі 425 га., що дає змогу  покращувати санітарний стан лісів.
Проблема охорони лісів від пожеж – одна з найскладніших. Значне підвищення пожежної небезпеки в лісах зумовлюється стрімким зростанням відвідуваності населенням лісових масивів.
Кількість лісових пожеж в 2023 році в весняно-літній період маємо 9 випадків на загальній площі 6,95 га.  Переважна кількість пожеж виникає внаслідок необережного поводження населення з вогнем у лісі та авіаударів.
Виявлення й гасіння лісових пожеж у системі філії здійснює спеціалізована наземна служба в складі 2 лісових пожежних станцій, які мають 10 пожежних автомобілів, 150 ранцевих лісових вогнегасників, 10 – металевих спостережних веж, 8 з яких обладнані  системами відео спостереження за лісовими масивами, що дають змогу своєчасно виявляти лісову пожежу.
З метою запобігання лісовим пожежам філією в 2023 році влаштовано 134 км мінералізованних смуг, проведено догляду за ними 3,2 км. Через ЗМІ оприлюднюються вимоги пожежної безпеки у лісах. Перекрито позапланових доріг шлагбаумами в кількості 430 шт, виставлено наглядної агітації 450 шт.
 
Філією проводиться робота щодо додержання на території  законодавства про охорону, відтворення і раціональне використання лісових ресурсів а саме: на території державного лісового фонду підприємства в результаті проведення  відповідних заходів з метою  запобігання лісопорушень в лісових масивів  – проводяться  рейди з охорони лісу.
З метою посилення та притягнення до адміністративної відповідальності порушників в лісових масивах силами лісової охорони та рейдерських бригад, щоденно проводиться патрулювання лісу від лісопорушників.
В 2023 році, державною лісовою охороною  притягнуті до адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки  правопорушники та накладено штрафи внаслідок цих порушень в сумі 12240 грн,  які відшкодовані правопорушниками в повному обсязі.