Охорона праці

28 Квітня - День Охорони Праці

 «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоровя»

 

Щорічно у понад 100 країнах світу відзначають День охорони праці.

Цей день в Україні збігається із всесвітнім днем охорони праці, девіз якого у 2022 році– «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоровя».

Зараз на перше місце виходить якість та безперервність навчання всіх працівників, а особливо відповідальних за охорону праці. Його мета – отримання додаткових знань та навичок з питань охорони праці та безпечного ведення робіт, набуття досвіду із запобігання аварійним ситуаціям.

Водночас необхідно констатувати, що рівень ризику загибелі, або травмування працівників на підприємствах України, залишається вищим, ніж у розвинених країнах світу. Основними причинами аварій та травмування є незадовільна організація робочих місць і безпечного виконання робіт, порушення технологічної дисципліни, безвідповідальність керівників виробництва і безпосередніх виконавців в питаннях дотримання вимог безпеки.

     Головною метою державної політики України в сфері охорони праці є збереження життя, здоров’я та працездатності людини у процесі трудової діяльності. Конституційне право працівника на належні, безпечні та здорові умови праці повинно забезпечуватись роботодавцем і бути предметом особливої турботи та контролю держави за будь-яких умов.

  Для проведення дня охорони праці в ДП «Радомишльське ЛМГ» було створено організаційний комітет, розроблений план заходів з підготовки та проведення дня охорони праці.

      28 квітня 2022 року проведено день охорони праці. До структурних підрозділів доведено звернення організаційного комітету з підготовки та проведення дня охорони праці. Проводилися бесіди присвяченні  Всесвітньому дню охорони праці. Проведено перевірку в структурних підрозділах, виявлено та усунено ряд  порушень з охорони праці.

        Одним з головних питань на підприємстві є вирішення питання по створенню працівниками ДП «Радомишльське ЛМГ» безпечних умов праці, а також дотримання працівниками вимог Закону України «Про охорону праці», галузевих Правил з охорони праці, своєчасному забезпеченню працівників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту. В 2022 році в лісгоспі проведено навчання всіх працюючих згідно списку робіт з підвищеною небезпекою, а також всіх працюючих по 30-годинній програмі з питань охорони праці.

      Під постійним контролем знаходиться робота по профілактиці і попередженню дорожньо-транспортних пригод у автогосподарстві держлісгоспу.

        Проводяться щоденні  медичні огляди водіїв перед випуском їх на лінію та при поверненні водіїв в гараж, а також при виконанні ремонтних робіт в гаражі. Проводяться щоденні перевірки технічного стану автомобілів і тракторів перед випуском їх на лінію, з метою виключення виїзду на лінію технічно несправної техніки.